Nokia sprzedaje kolejne fabryki sprzętu telekomunikacyjnego

Amerykańska firma SCI Systems przejmie od Nokia Networks, dwie fabryki w Finlandii i Wielkiej Brytanii. Po zawarciu transakcji zakłady owe będą nadal wytwarzały sprzęt telekomunikacyjny na potrzeby fi...

Amerykańska firma SCI Systems przejmie od Nokia Networks, dwie fabryki w Finlandii i Wielkiej Brytanii. Po zawarciu transakcji zakłady owe będą nadal wytwarzały sprzęt telekomunikacyjny na potrzeby firmy Nokia. W 1998 roku SCI wykupiło od Nokii poprzednie dwa zakłady w Finlandii oraz Szwecji. Dwa lata później amerykańska firma przejęła od fińskiego koncernu część zadań związanych z budową sieci komórkowych stacji bazowych.

"Koncern już kilka lat temu przyjął strategie outsourcingu, w wielu sektorach działalności. Umowa z SCI jest konsekwencją założonego planu działania" - twierdza przedstawiciele firmy.

Zobacz również:

  • Fuzja skandynawskich firm IT
  • Możliwa radykalna przebudowa rynku układów NAND
  • Australijskie firmy skarżą się na wolny internet i brak specjalistów IT

Podobną strategię stosują niektórzy konkurenci firmy. Niedawno koncern Ericsson, któremu przestała opłacać się produkcja aparatów komórkowych, podjął decyzję o zamknięciu fabryk telefonów w Szwecji i USA. Komórki z logo Ericsson będą teraz produkować firmy azjatyckie.


TOP 200