Nokia sprzedaje kolejne fabryki sprzętu telekomunikacyjnego

Amerykańska firma SCI Systems przejmie od Nokia Networks, dwie fabryki w Finlandii i Wielkiej Brytanii. Po zawarciu transakcji zakłady owe będą nadal wytwarzały sprzęt telekomunikacyjny na potrzeby fi...

Amerykańska firma SCI Systems przejmie od Nokia Networks, dwie fabryki w Finlandii i Wielkiej Brytanii. Po zawarciu transakcji zakłady owe będą nadal wytwarzały sprzęt telekomunikacyjny na potrzeby firmy Nokia. W 1998 roku SCI wykupiło od Nokii poprzednie dwa zakłady w Finlandii oraz Szwecji. Dwa lata później amerykańska firma przejęła od fińskiego koncernu część zadań związanych z budową sieci komórkowych stacji bazowych.

"Koncern już kilka lat temu przyjął strategie outsourcingu, w wielu sektorach działalności. Umowa z SCI jest konsekwencją założonego planu działania" - twierdza przedstawiciele firmy.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk jest już szefem Twittera. Urzędowanie zaczął od zwolnienia CEO
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Podobną strategię stosują niektórzy konkurenci firmy. Niedawno koncern Ericsson, któremu przestała opłacać się produkcja aparatów komórkowych, podjął decyzję o zamknięciu fabryk telefonów w Szwecji i USA. Komórki z logo Ericsson będą teraz produkować firmy azjatyckie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200