Nokia: powrót N-gage

Kilka lat temu Nokia próbowała zdobyć rynek gier mobilnych wprowadzając model N-Gage. Pomysł jednak nie chwycił. Teraz fiński producent twierdzi, że znalazł właściwy sposób na zrobienie dobrego interesu na komórkowej rozrywce. Uruchamia portal N-gage.com, z którego można pobierać gry na wybrane modele telefonów Nokia.

Jako pierwsi z nowej internetowej platformy Nokii będą mogli skorzystać posiadacze modeli N81 8GB, N81 SD, N82, N95 oraz N95 8GB. Jak zapewnia Nokia, lista zostanie wkrótce rozbudowana o kolejne modele.

Według niedawnych prognoz Juniper Research, światowy rynek gier mobilnych będzie wart 6 mld USD w 2008 roku,a w 2012 rok zyski z gier komórkowych wyniosą nawet 16 mld USD.

Przedstawiciele Nokii nie wątpią w sukces serwisu. Ich zdaniem, większość posiadaczy telefonów jest zainteresowana graniem w mobilne gry jednak do tej pory dostępność gier, ich grywalność, obsługa pozostawiały wiele do życzenia, co przekładało się na decyzję o zakupie gier na telefon. Nokia wyciągnęła wnioski z przypadku konsoli N-gage - pełne korzystanie z gier nie powinno być ograniczone wyłącznie do jednego modelu.

Nowy serwis Nokia zawiera N-gage Arena - miejsce, w którym użytkownicy mogą wymieniać doświadczenia. Od 7 kwietnia w serwisie dostępne będzie sześć tytułów m.in. FIFA 08, World Series of Poker Pro Challenge oraz Asphalt 3: Street Rules. Nokia planuje udostępniać dwa-trzy tytuły co tydzień. Gry mają kosztować od sześciu do dziesięciu euro, a wszystkie można przed zakupem bezpłatnie wypróbować - deklaruje Nokia.

Więcej informacji:http://www.n-gage.com

Polecamy także: Trendy na rynku gier mobilnych


TOP 200