Nokia liderem rynku komórkowego

Jak podaje Rzeczpospolita, od początku roku na całym świecie wyprodukowano ponad 800 mln telefonów komórkowych. Do końca grudnia liczba ta ma wzrosnąć do 1,1 mld. Oznacza to wzrost produkcji telefonów komórkowych o ok. 10 - 15 proc. w porównaniu z rokiem 2006.

Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej IDC, liderem globalnego rynku telefonów komórkowych nadal jest Nokia. W trzecim kwartale 2007 r. fiński koncern sprzedał 111 mln sztuk aparatów, czyli 38 proc. wszystkich telefonów komórkowych, jakie rozeszły się na całym świecie. Najpoważniejszy rywal Nokii ubiegłego roku, Motorola, sprzedała w trzecim kwartale 2007 r. 37 mln telefonów, czyli o 16 mln (30 proc.) mniej niż przed rokiem. Amerykański producent dał się nawet wyprzedzić koreańskiemu Samsungowi, który w trzecim kwartale stał się numerem dwa na globalnym rynku komórkowym (14,7 proc. globalnej produkcji komórek).Poza wymienionymi firmami do wielkiej piątki zaliczają się jeszcze Sony Ericsson (9,0 proc.) oraz LG Electronics (7,6 proc.).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200