Nokia dla sieci TETRA

Nokia poinformowała, że w I kwartale przyszłego roku do sprzedaży trafi telefon Nokia THR880, przeznaczony dla europejskich służb bezpieczeństwa publicznego działających w sieci TETRA.

Nowy telefon o podwyższonej odporności na warunki pracy terenowej (wodę, pyły, wstrząsy) wyposażono w odporną obudowę poliwęglową i system uszczelek chroniący przed zawilgoceniem.

Telefon aktywowany głosowo krótkimi predefiniowanymi komendami jest zaopatrzony w "gorący" przycisk, którym można powrócić do macierzystej grupy rozmówców (podwładnych) lub do ostatnio prowadzonej rozmowy. Pozwala on również na szybki kontakt ze służbami ratowniczymi w sytuacjach awaryjnych.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Androida otrzymują fałszywe SMS-y na temat Covid-19

Aparat telefoniczny Nokia THR880 ma dwa wyświetlacze, z których jeden (kolorowy) pozwala na korzystanie z przeglądarki WAP, dostępu do baz danych i aplikacji za pomocą połączenia IP.

Wraz z telefonem na rynek trafią uzupełniające akcesoria, takie jak zestaw samochodowy, podróżna i stacjonarna ładowarka, uchwyt mocujący, słuchawki i antena. Telefon ma następujące parametry: wymiary 147x57x35 mm, waga 245 g, pasmo radiowe 380-400 MHz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200