Nokia będzie mieć nowego prezesa

Po blisko sześciu latach zarządzania firmą Nokia i 25 latach pracy dla niej, Rajeev Suri (prezes i dyrektor generalny) zapowiedział dzisiaj iż złoży za kilka miesięcy rezygnację, a jego miejsce zajmie Pekka Lundmark, piastujący od 2015 roku funkcję prezesa grupy energetycznej Fortum.

Pekka Lundmark zna dobrze firmę Nokia, gdyż był z nią związany przez dziesięć lat (chodzi o okres od 1990 do 2000 roku), sprawując wtedy w niej różne funkcje kierownicze.

Składając rezygnację Rajeev Suri powiedział, że jego wizja rozwoju firmy nie została zaakceptowana i stąd taka decyzja. Dodał iż odchodzi z firmy z przekonaniem, że przezwycięży ona trudności i będzie się dalej rozwijać. Poinformował też, że jego następca obejmie po nim funkcje prezesa i dyrektora generalnego z dniem 1-go sierpnia tego roku, a on pozostanie w firmie do końca tego roku, pełniąc rolę doradcy technicznego.

Zobacz również:

  • Jak zarządzać pracownikami podczas pracy zdalnej?
  • Pierwsza kobieta w zarządzie Samsunga
  • Red Hat ma nowego CEO

Rajeev Suri poinformował o zamiarze rezygnacji z zajmowanych stanowisk kilka dni po tym, gdy serwis Bloomberg News podał iż Nokia wydaje się być w przededniu podjęcia strategicznych decyzji, rozważając np. sprzedaż części swojego biznesu.

Nokia, podobnie jak rywalizujący z nią na tym rynku Ericsson (Szwecja) czy i Huawei (Chiny) prowadziła w ostatnich latach intensywnie badania nad technologią 5G, inwestując w nie sporo pieniędzy. Niewykluczone, że rezygnacja obecnego dyrektora firmy wiąże się z tym, że jego plany rozwoju tej technologii spotkały się z krytyką zarządu firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200