Nokia Venture Partners przeznacza 500 mln USD na nowy fundusz wspierający rozwiązania bezprzewodowego Internetu

Nowy fundusz o wartości 500 mln USD, utworzony przez Nokia Venture Partners, ma na celu inwestowanie w nowe firmy operujące w sektorze bezprzewodowego dostępu do Internetu. Fundusz współpracuje z inw...

Nowy fundusz o wartości 500 mln USD, utworzony przez Nokia Venture Partners, ma na celu inwestowanie w nowe firmy operujące w sektorze bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Fundusz współpracuje z inwestorami zewnętrznymi, w tym m.in. Goldman Sachs, BMC Software, CDBWebTech. Inwestować ma on w firmy oferujące rozwiązania techniczne dla łączności bezprzewodowej w dziedzinach charakteryzujących się wysokim potencjałem rynkowym.

Nokia Venture Partners udzielił dotychczas wsparcia ponad 25 firmom z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Finlandii. Tym razem jego przedstawiciele zamierzają zwiększyć swoje zainteresowanie przedsięwzięciami z rynku izraelskiego i regionu Azji i Pacyfiku, które postrzegają jako szybko rozwijające się rynki bezprzewodowego Internetu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200