Nokia N8: premiera przełożona w ostatniej chwili

Fiński producent poinformował dziś o przełożeniu premiery swojego nowego, oczekiwanego telefonu Nokia N8. Planujący jego zakup muszą się uzbroić w cierpliwość.

Nokia N8 miała zadebiutować już w tym miesiącu. Niestety okazuje się, że na nowy telefon trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Reuters poinformował o wydanym przez fińskiego producenta oświadczeniu, w którym można przeczytać, że przełożenie premiery nowego smartfonu jest spowodowane "troską o jak najlepsze wrażenia użytkowników".

Nokia N8 to bardzo ważny produkt dla firmy. Model ten stworzono od podstaw. Posiada on m.in. aluminiową obudowę, multidotykowy wyświetlacz AMOLED oraz aparat 12MPix z ksenonową lampą błyskową. Nowy jest także zainstalowany w nim system operacyjny Symbian^3. Komponenty i oprogramowanie zastosowane w Nokii N8 znaleźć będzie można także kolejnych, już zapowiedzianych modelach fińskiego producenta. Od sukcesu pierwszego smarfonu z nowej linii zależeć więc może przyszłość całej marki.

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Dlaczego przełożono premierę i kiedy N8 trafi do sklepów? Niestety nie zdradzono zbyt wielu informacji. "Zdecydowaliśmy się wstrzymać dostawy na parę tygodni by wprowadzić ostatnie usprawnienia" - można przeczytać w oświadczeniu rzekomo opublikowanym przez Nokię. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z nowym planem telefon trafi do pierwszych sklepów w październiku tego roku.

Aktualizacja: 21 września 2010 12:28

Za pośrednictwem oficjalnego bloga, Nokia postanowiła sprostować wcześniejsze informacje. Fiński producent napisał, że ciągle można się spodziewać dostaw telefonów w końcówce trzeciego kwartału tego roku. Docelowo firma chciała by osoby, które zamówiły model N8 za pośrednictwem sklepu internetowego otrzymały go jeszcze we wrześniu. Nokia poinformowała, że terminu tego nie uda się dotrzymać i pierwsze egzemplarze dotrą do klientów w październiku. Firma nie skomentowała doniesień o przyczynach tego przestoju.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200