Nintendo 3DS debiutuje w Europie

Nintendo 3DS od dziś jest dostępna także w Europie. Jest to najbardziej znaczący produkt japońskiej firmy od czasów Nintendo Wii. Najnowsza przenośna konsola firmy Nintendo pozwala grać w trybie 3D bez konieczności zakładania dodatkowych okularów.

W Polsce sugerowana cena konsoli wynosi 1099 zł. To o ok. 225 zł więcej niż w przypadku Japonii oraz krajów w których walutą jest euro.

Jak podkreśla Nintendo - 3DS to pierwszy masowy produkt wykorzystujący technologie 3D i to bez konieczności korzystania ze specjalnych okularów.

Nintendo 3DS ma być antidotum na przełamanie trendu z ostatnich lat, kiedy to gry na smartfony wyparły przenośne konsole. Szefowie japońskiej firmy twierdzą, że konsumenci będą kupowali przenośne konsole, pod warunkiem iż będą one posiadały unikalne funkcje. To co odróżniać ma 3DS od innych to wykorzystanie tzw. autostereoskopii - umożliwiającej grę w 3D bez konieczności zakładania okularów.

W momencie europejskiej premiery Nintendo 3DS dostępnych jest 15 gier. To o 7 więcej niż w dniu premiery japońskiej. Gry dostępne na 3DS to: Pilotwings Resort, Rayman 3D, nintendogs + cats: Golden Retriever & New Friends, nintendogs + cats: French Bulldog & New Friends, Tom Clancy's Splinter Cell 3DS, Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars, Super Street Fighter IV 3D, Asphalt 3D, The Sims 3, Pro Evolution Soccer 2011 3D, Samurai Warriors: Chronicles, LEGO Star Wars III: The Clone Wars, Super Monkey Ball 3D oraz Ridge Racer 3DS.

Do końca czerwca biblioteka Nintendo 3DS ma liczyć 30 gier. Konsola ma kompatybilność wsteczną więc pozwala na uruchomienie tytułów przeznaczonych na poprzednią generację sprzętu (Nintendo DS). Ponadto urządzenie wyposażone jest w odtwarzacz MP3, mikrofon, sensor ruchu, żyroskop oraz dwie kamery video (opcja robienia zdjęć w 3D).

W niedzielę konsola 3DS ukaże się w Stanach Zjednoczonych. Jej sugerowana cena to 249,99 dolarów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200