Nikon ostrzega przed podrabianymi akumulatorami

Firma Nikon opublikowała na swojej stronie internetowej informację o pojawieniu się na rynku podrabianych akumulatorów. Niedociągnięcia podróbek mogą wpływać na ich działanie, a w drastycznych przypadkach prowadzić do uszczerbku na zdrowiu osób korzystających z aparatów i ładowarek.

Z informacji umieszczonej na stronie firmy wynika, że dostępność podróbek została potwierdzona aż dla 10 różnych modeli akumulatorów produkowanych przez Nikona. Podrabiane akumulatory pojawiły się w różnych krajach na całym świecie.

Nikon przestrzega przed korzystaniem z podróbek. Podrabiane akumulatory mogą nie być wyposażone w mechanizmy zabezpieczające, jak na przykład urządzenie ochronne montowane w autentycznych akumulatorach firmy Nikon. Dlatego też ze względu na kwestie bezpieczeństwa i sprawności działania firma zaleca stosowanie wyłącznie oryginalnych produktów Nikon.

Firma Nikon przygotowała również obszerną, ilustrowaną zdjęciami, instrukcję ułatwiającą rozpoznanie podrobionych akumulatorów.

Szczegółowe informacje i instrukcję można znaleźć na tej stronie.

Źródło: Nikon

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200