Niezniszczalny przełącznik

Jeśli chcemy zbudować sieć LAN, która będzie odporna na wyjątkowo nieprzyjazne warunki zewnętrzne (bardzo duże lub niskie temperatury, wibracje czy też zanieczyszczone powietrze), powinniśmy się zainteresować przemysłowym przełącznikiem firmy Moxa noszącym nazwę EDS-508.

Niezniszczalny przełącznik
Jest to 8 portowy zarządzalny przełącznik (możliwość zarządzania z dowolnego miejsca sieci LAN), wspierający szereg zaawansowanych opcji (między innymi firmowe rozwiązanie Moxa Turbo Ring, sieci VLAN oraz usługi QoS). Przełącznik powinno się stosować wszędzie tam, gdzie wbrew nieprzyjaznemu otoczeniu aplikacje sieciowe powinny pracować stabilnie i bez żadnych przerw.

Przełącznikowi nie szkodzą nawet tak ekstremalne temperatury, jak te z zakresu od 0 do 60 stopni C (w wersji specjalnej zakres ten wynosi od -40 do +75 stopni C). Przełącznik (wyposażony w zapasowy zasilacz) można montować na standardowej szynie DIN (patrz zdjęcie obok) albo na płaskiej powierzchni.

Firmowa topologia Moxa Turbo Ring), gwarantuje, że czas rekonfiguracji routera i przywrócenia usług (np. po awarii połączenia) jest krótszy niż 300 ms. Informacje o pracy urządzenia mogą być przekazywane administratorowi przez dodatkowy przekaźnik alarmowy albo za pomocą protokołu SMNP (pułapki) lub z wykorzystaniem systemu e-mail.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta lub dystrybutora.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200