Niezły rok polskiego oddziału Sun Microsystems

Mimo kryzysu na rynku IT, polskiemu oddziałowi Suna udało się osiągnąć dobre wyniki sprzedaży.

Mimo kryzysu na rynku IT, polskiemu oddziałowi Suna udało się osiągnąć dobre wyniki sprzedaży. Kończący się 30 czerwca rok finansowy firma zakończy z prawie 57% wzrostem sprzedaży netto oraz ok. 100% wzrostem zysku netto. "Mijający rok był trudnym okresem. Pierwsze trzy kwartały wyglądały jeszcze dość obiecująco, udało nam się nawet przekroczyć i tak dość ambitne założenia. Niestety czwarty kwartał był już mocno poniżej oczekiwań" - mówi Andrzej Jaskulski, prezes Sun Microsystems Poland sp. z o.o - "Tym co bardzo cieszy jest fakt, że mimo wszystko udało nam się odnotować wzrost, ograniczyć koszty i to bez redukcji personelu. Zatrudnienie w polskim oddziale Suna wzrosło w tym okresie o prawie 25%".

Największy wzrost przychodów odnotowano w dziale konsultingu (prawie 180%) i komórce wsparcia technicznego (około 200%). Znacząco wzrosła również sprzedaż sprzętu. Zarząd firmy nie podał jednak konkretnych wartości. Zgodnie z danymi IDC przytoczonymi przez przedstawicieli polskiego oddziału koncernu, całkowity udział Suna w rynku serwerów wzrósł w ubiegłym roku kalendarzowym z 11% do 16%, zaś w rynku serwerów unixowych nawet z 21% do 31%. Największy wzrost sprzedaży odnotowano w segmencie serwerów przeznaczonych dla dużych centrów danych, gdzie w ub.r. udało się sprzedać ponad 20 maszyn, w segmencie serwerów Netra, dedykowanych do zastosowań internetowych i telekomunikacyjnych oraz systemów pamięci masowych. "W nowym roku finansowym firma zamierza się skupić na rozwoju linii produktów Sun Fire, systemów pamięci masowych oraz środowiska iPlanet" - zapowiada Janusz Naklicki, dyrektor ds. marketingu Sun Microsystems Poland sp. z o.o.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200