Niezawodny serwer

NEC wprowadził na rynek serwer klasy średniej przeznaczony dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na 100 procentowej dostępności systemu informatycznego.

Niezawodny serwer

Serwer nosi nazwę Express5800/320Lc i jest sprzedawany razem z oprogramowaniem ExpressCluster Self Recovery Edition (SRE), które monitoruje warstwę sprzętową i programistyczną urządzenia.

NEC twierdzi, że za 20% awarii serwerów odpowiada błędna praca oprogramowania. ExpressCluster SRE potrafi automatycznie restartować większość aplikacji zainstalowanych na serwerze jak i niektóre elementy systemu operacyjnego zarządzającego komputerem.

Zobacz również:

Serwer jest sprzedawany razem z oprogramowaniem ExpressCluster SRE niezależnie od tego, czy klient zamówił system Windows czy też nie. ExpressCluster SRE monitoruje sterowniki oraz system operacyjny i może te elementy restartować, jeśli dojdzie do wniosku, że któryś z nich pracuje niepoprawnie.

Express5800/320Lc jest oparty na modularnej architekturze, w której szereg elementów systemu (CPU, pamięć, dyski, kanały I/O i zasilacze) występuje parami (nadmiarowość). Dlatego produkt może z powodzeniem obsługiwać aplikacje, które muszą pracować non-stop.

Serwer (zawierający dwa procesory Xeon MP 2,8 GHz, 6 GB pamięci RAM i dyski twarde o ogólnej pojemności 312 GB) może współpracować z podsystemami pamięci masowej NEC S280. Produkt dysponuje wirtualnymi, redundantnymi sterownikami kanałów I/O i wspiera opcję dynamicznego resynchronizowania pamięci i procesorów.

Urządzenie ma wysokość 4U i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Server 2003. Cena (na rynku amerykańskim) - od 25 tys. USD


TOP 200