Niewielki wzrost sprzedaży serwerów w 2001 r.

Według najnowszego raportu firmy analitycznej Gartner Dataquest, ilość sprzedanych w minionym roku serwerów na całym świecie była najniższa od 1996 roku. Poznaliśmy też aktualne dane na temat liderów rynkowych w tym segmencie.

Według najnowszego raportu firmy analitycznej Gartner Dataquest, ilość sprzedanych w minionym roku serwerów na całym świecie była najniższa od 1996 roku. Golabalna wartość sprzedanych maszyn w 2001 r. oscylowała wokół poziomu 4,4 mln USD. Ubiegłoroczna wartość sprzedaży była większa od tej z roku 2000 o 1,8%.

W 2001 r. w Stanach Zjednoczonych sprzedano 1,7 mln sztuk serwerów. Oznacza to spadek o 9,5% w porównaniu do roku 2000, kiedy sprzedaż ukształtowała się na poziomie 1,9 mln sztuk.

Zobacz również:

  • TikTok zmienia strategię dotyczącą bezpieczeństwa danych

Analitycy z Gartner Dataquest, opracowując raport, uargumentowali mniejszą liczbę sprzedanych serwerów ogólnoświatową recesją gospodarczą i załamaniem się rynku amerykańskiego na skutek wydarzeń z 11 września ub.r.

Ubiegłorocznym liderem na rynku serwerowym pozostał Compaq Computer, z ponad 23-procentowym udziałem w rynku. Następne miejsca zajęli: Dell Computer, IBM, Hewlett-Packard i Sun Microsystems. Dell umocnił natomiast swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych, gdzie sprzedał najwięcej maszyn w minionym roku, a udział koncernu w rynku wzrósł do 23,4%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200