Niewidzialna klawiatura

Samsung wyprodukował niewidzialną klawiaturę, która śledzi ruchy palców i wykorzystując technologię sztucznej inteligencji interpretuje je jako naciśnięcie konkretnego klawisza na realnej klawiaturze. To oprogramowanie noszące nazwę SelfieType, podłączone do zainstalowanej w urządzeniu – może to być smartfon, laptop lub tablet - kamery.

Rozwiązanie – zaprezentowane na zakończonych wczoraj w Las-Vegas corocznych targach CES 2020 - jest dziełem należącego do Samsunga laboratorium badawczego C-Lab, zajmującego się tworzeniem innowacyjnych technologii i wspierających poczynania niezależnych deweloperów oraz start-up’ów.

SelfieType przechwytuje obrazy generowane przez umieszczoną z przodu urządzenia kamery zakładając, że palce użytkownika poruszają się po wirtualnej klawiaturze typu QWERTY. Oprogramowanie nie wymaga dodatkowego wyposażenia i powinno zainteresować wszystkich tych użytkowników którzy często podróżują i tworzą różnego rodzaju dokumenty wymagające obecności klawiatury.

Zobacz również:

  • Jak używać Rusta z Pythonem, a Pythona z Rustem
  • Na rynku pojawił się pierwszy router Wi-Fi 7
Niewidzialna klawiatura

W tym przypadku nie muszą jej zabierać ze sobą, uruchamiając tylko w pewnym momencie na urządzeniu oprogramowanie SelfieType. Nie jest to może na początku łatwy sposób pisania, ale po pewnym czasie można się tego nauczyć i zacząć swobodnie pisać tekst na takiej niewidzialnej klawiaturze.

Samsung zorganizował na targach CES 2020 pokazy na żywo klawiatury SelfieType oraz dziewięć innych innowacyjnych rozwiązań technologicznych opracowanych przez laboratorium C-Lab, w większości opracowanych razem z południowo-koreańskimi start-up’ami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200