Nieujawniony partner zerwał rozmowy z Qwest Communications

Firma twierdzi, że bezpośrednim powodem zerwania negocjacji miało być oświadczenie US West, firmy, z którą Qwest finalizuje fuzję.

Qwest Communications International poinformował, że "poważna firma telekomunikacyjna", którą - zdaniem obserwatorów rynku miał być Deutsche Telekom - wycofała się z rozmów dotyczących jej ewentualnego przejęcia.

Przedstawiciele Qwest podali, że przyczyną wycofania się nieujawnionego partnera z rozmów było oświadczenie prasowe US West, firmy, z którą Qwest finalizował połączenie.

W oświadczeniu US West stwierdziła, że będzie brała pod uwagę jedynie taką transakcję, która będzie stanowiła poważną ofertę i odpowiadała wszystkim akcjonariuszom łączących się firm, a nie tylko zagrażała lub powodowała opóźnienia w sfinalizowaniu fuzji US West - Qwest.

"Szkoda, że US West nawet nie chciał rozważyć alternatywnej transakcji Qwest z dużą firmą telekomunikacyjną, chociaż mogła ona oznaczać większe korzyści dla akcjonariuszy US West" - stwierdził Joseph Nacchio, dyrektor wykonawczy Qwest.

Zdaniem analityków, za określeniem "poważna firma telekomunikacyjna" krył się niemiecki operator Deutsche Telekom, choć żadna ze stron tego nie potwierdziła. Jeśli transakcja DT-Qwest-US West doszłaby do skutku, jej wartość wynosiłaby ok. 100 mld USD. Przypomnijmy, że w zeszłym roku największemu niemieckiemu operatorowi telekomunikacyjnemu nie udało się sfinalizować innej dużej fuzji - z Telecom Italia.

***

Deutsche Telekom chce przejąć Qwest Communications International

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200