Nietypowy lecz dobry

Firma EFF z Białej Podlaskiej (ul. Witorożska 82, tel. 43- 15-77) oferuje komputery Acorn Archimedes.

Firma EFF z Białej Podlaskiej (ul. Witorożska 82, tel. 43- 15-77) oferuje komputery Acorn Archimedes.

Komputery oparte są na procesorze typu RISC Acorn ARM3, pracują pod systemem operacyjnym RISC OS-3 i zapewniają moc obliczeniową zbliżoną do komputerów PC z procesorem 486. Firma oferuje również bogaty wybór oprogramowania po stosunkowo niskich cenach, poczynając od programów narzędziowych, a na kompletnym systemie składu elektronicznego kończąc. Możliwa jest także emulacja komputera PC z procesorem 386, ale nie jest to naturalny sposób pracy. W W. Brytanii Acorny są popularne w szkolnictwie.

Firma EFF jest także przedstawicielem brytyjskiej firmy Electronic Font Foundry, zajmującej się opracowywaniem zestawów czcionek do składu komputerowego. Pokazano piękne zestawy znaków zarówno do języka polskiego, jak i innych języków (europejskich, cyrylica, greka klasyczna, wietnamski i in.). Szkoda jednak, że prezentowane zestawy nie są dostępne w formacie PostScriptowym. W obecnej formie można ich używać tylko z oprogramowaniem komputera Acorn.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200