Niemieckie fundusze inwestują w serwis mojeauto.pl

To już trzecia inwestycja funduszy bmp Polska i Central & Eastern Europe Venture w polską firmę internetową.

Fundusze inwestycyjne bmp Polska i Central & Eastern Europe Venture kupiły wspólnie 40% akcji firmy InterNet Service, właściciela internetowego serwisu mojeauto.pl. Wartość inwestycji nie została ujawniona.

To już trzecia inwestycja tych niemieckich funduszy w polską firmę internetową. W grudniu ub.r. fundusze zainwestowały w spółkę IDS, a na początku czerwca w K2 Internet Provider.

Serwis mojeauto.pl oferuje usługi salonu samochodowego, zajmując się sprzedażą nowych i używanych aut pochodzących od autoryzowanych dilerów samochodowych. Serwis prowadzi też aukcje pojazdów w tzw. systemie holenderskim, co oznacza, że cena licytowanego auta jest systematycznie obniżana. Ponadto InterNet Service opracował moduł do obsługi umów leasingowych, kredytowych i ubezpieczeniowych.

Udziałowcy serwisu szacują, że w przyszłym roku 5% zakupów nowych aut będzie się odbywać przez Internet. W ramach umacniania pozycji na rynku mojeauto.pl w najbliższej przyszłości zamierza nawiązać współpracę z "silnym partnerem medialnym".

***

Niemieckie fundusze inwestują w K2 Internet Provider

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200