Niemieckie firmy internetowe mogą mieć kłopoty finansowe

Z raportu PricewaterhouseCoopers wynika, że bankructwem najbardziej zagrożone są firmy prowadzące działalność handlu elektronicznego.

Co siódma niemiecka firma internetowa może stracić płynność finansową w ciągu najbliższych dwóch lat - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę PricewaterhouseCoopers.

Badanie objęło 56 notowanych na giełdzie niemieckich firm i bazowało na danych pochodzących z końca ub.r. Autorzy raportu twierdzą, że 8 z tych firm zagrożonych jest kłopotami finansowymi, z czego jedna już je ma.

Wśród zagrożonych bankructwem internetowych firm, pięć prowadzi działalność handlu elektronicznego - sprzedaje produkty i usługi klientom korporacyjnym i indywidualnym. Trzy pozostałe firmy świadczą usługi, które pomagają innym przedsiębiorstwom w rozwijaniu działalności handlu elektronicznego.

"Firmy te w najbliższych latach - jeśli będą chciały uniknąć bankructwa - staną przed olbrzymim wyzwaniem marketingowym, badawczym i rozwojowym" - stwierdził jeden z autorów raportu.

Zdaniem PricewaterhouseCoopers pewniejszą przyszłość mają firmy z innych sektorów branży internetowej - zajmujące się infrastrukturą, multimediami i mechanizmami wyszukującymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200