Niemiecki przemysł muzyczny walczy z internetowym piractwem

Przedstawiciele niemieckiego przemysłu fonograficznego poinformowali, że w ostatnich miesiącach doprowadzili do zamknięcia ponad 100 stron WWW, na których nielegalnie publikowano nagrania muzyczne

Przedstawiciele niemieckiego przemysłu fonograficznego poinformowali, że w ostatnich miesiącach doprowadzili do zamknięcia ponad 100 stron WWW, na których nielegalnie publikowano nagrania muzyczne.

Działania skierowane były przede wszystkim pod kątem serwisów oferujących nagrania w formacie MP3 bez wymaganych zezwoleń i praw autorskich - poinformowali przedstawiciele niemieckiego oddziału International Federation of the Phonographic Industry (IFPI), organizacji, skupiającej przedstawicieli 70 państw.

Niemiecki oddział IFPI regularne przegląda zasoby Internetu w poszukiwaniu nielegalnych stron WWW. Przemysł muzyczny w wyniku piractwa komputerowego poniósł w ub.r. straty na poziomie 10,7 mln USD i - zdaniem przedstawicieli IFPI - liczba ta będzie rosła.

Mimo starań wielu organizacji reprezentujących przemysł fonograficzny, rynek nagrań w formacie MP3 udostępnianych w Internecie jest coraz większy. Firmy wspierające ten standard twierdzą, że przemysł muzyczny będzie musiał pogodzić się z piractwem i spróbować zarabiać w Internecie np. na sprzedaży reklam w serwisach oferujących zawartość muzyczną.