Niemcy otwierają się na Street View

Po ponad 10-letniej przerwie auta Google Street View pojawią się u naszego zachodniego sąsiada.

Niemcy to kraj, który słynie z restrykcyjnych przepisów prawnych dotyczących ochrony prywatności oraz własności intelektualnej. Na terytorium niemiec usługi takie jak Google Street View są praktycznie niedostępne. Nasz zachodni sąsiad nie posiada również liberalnych przepisów prawnych pozwalających na wykonywanie lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi, do których jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce.

Po 13 latach Street View wraca do Niemiec
Źródło: blog.google

Po 13 latach Street View wraca do Niemiec

Źródło: blog.google

Ostatnimi czasy Niemcy postanowiły odejść nieco od swojej konserwatywnej polityki dotyczącej fotografowania miejsc publicznych. Po raz pierwszy od ponad 10 lat na niemieckie ulice wyjadą pojazdy Google Street View, które wykonają nowe zdjęcia i zbiorą materiały na potrzeby aktualizacji bazy danych usługi Street View. Ostatni raz takie zdjęcia zostały wykonane w 2010 roku.

Zobacz również:

  • Pinezka Google. Co to jest i jak ją wysłać
  • Google rozbudowuje sieć podmorskich połączeń
  • Mapy Google z funkcjami dedykowanymi dla aut elektrycznych

Aktualne dane obecne w usłudze Street View na terenie Niemiec są bardzo niepełne, a na dodatek mocno nieaktualne. Brakuje aktualnych budowli, części ulic oraz przebudowanych skrzyżowań, co wprowadza użytkowników w błąd.

Nowe dane dla Google Street View na terenie Niemiec pozyskiwane będą w trakcie tegorocznych wakacji. Podano nawet dokładną datę. Samochody Google Street View z kamerami i radarami na dachu wyjadą na ulice Niemiec już 22 czerwca 2023 roku.

Usługa Street View w Niemczech w przeciwieństwie do innych krajów nie jest tak pozytywnie odbierana przez mieszkańców, a duża część posesji posiada zamazane informacje. Google przy okazji aktualizacji danych przypomina o możliwości łatwego ocenzurowania nieruchomości w Mapach Google.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200