Niedługo PerfectOffice 7.0

32-bitowa wersja PerfectOffice trafiła do testów beta

32-bitowa wersja PerfectOffice trafiła do testów beta

Najnowsza wersja PerfectOffice miała wejść na rynek pod koniec ub.r. Premiera pakietu została przesunięta gdy Novell zapowiedział sprzedaż działu aplikacji biznesowych. Nowy właściciel WordPerfecta, kanadyjska firma Corel, planuje wprowadzić na rynek w pełni 32-bitowy PerfectOffice 7.0 w kwietniu br.

Corel PerfectOffice 7.0 będzie zawierać 32-bitowe wersje WordPerfecta, Quattro Pro, program graficzny Presentations, osobisty organizator InfoCentral, kliencką wersję Envoy-oprogramowania do wymiany elektronicznych dokumentów oraz przeglądarkę produkcji Netscape Navigator. Pakiet w wersji Professional uzupełniony zostanie w bazę danych Paradox oraz oprogramowanie klienckie poczty elektronicznej i terminarza GroupWise. Licencjonowanie przez Corela GroupWise i Envoy było jednym z warunków transakcji z Novellem.

Nowa wersja pakietu zintegrowanego ma umożliwia dostęp do przeglądarki Navigator z poziomu wszystkich aplikacji, kontrolę przepływu pracy do sterowania przesyłaniem dokumentów w sieci LAN, narzędzia dla administratorów sieci umożliwiające sterowanie konfiguracją oraz pozwalające na dystrybucję kopii PerfectOffice'a z serwera NetWare.

Specjalne "gorące" przyciski, które pojawiają się na marginesie dokumentów zapewniają, szybki dostęp do opcji formatowania paragrafów, grafiki, tabel i kolumn. Corel PerfectOffice 7.0 będzie miał także nowe konwertery oraz umożliwi importowanie i eksportowanie dokumentów stworzonych w języku Hypertext Markup Language (HTML). Nowym rozwiązaniem jest również funkcja podłączania komórek Quattro Pro do stron World Wide Web co pozwala na importowanie oraz automatyczne uaktualnianie plików Quattro Pro.

W liście otwartym do użytkowników WordPerfecta Michael Cowpland, prezes Corela zapewnia, że jego firma będzie honorować wszystkie zobowiązania względem klientów WorPerfecta. Dotyczy to przede wszystkim akcji promocyjnej, którą Novell wprowadził na całym świecie w połowie ub.r. Kilenci, którzy kupili 16 - bitowy PerfectOffice 3.0 mieli zagwarantowany przez Novella zakup pakietu w wersji dla Windows 95 za 50 USD. Akcja ta była prowadzona również w Polsce. Corel nie odpowiada jednak na wszystkie pytania, które licznie na różnych spotkaniach zadają użytkownicy. Nie znane są jeszcze ceny nowych produktów i ich upgradeów oraz polityka lokalizacyjna firmy w odniesienie do rynków europejskich. " Na wszystkie te pytania odpowiemy tak szybko, jak będzie to możliwe" - zapewnia Michael Cowpland. Mimo wielu wątpliwości związanych z brakiem doświadczenia Corela w rozwijaniu oprogramowania dla rynku pakietów biurowych, wielu użytkowników twierdzi, iż nowe funkcje w zupełności wystarczą by przekonać ich do dalszego korzystania z PerfectOffice. Część testujących wersję beta twierdzi wręcz, że nowa wersja pakietu może z powodzeniem konkurować z 32-bitowymi zestawami dostarczonymi już na rynek przez Microsoft oraz Lotus Development.


TOP 200