Nieatrakcyjny chatroom

Miejsca, gdzie można porozmawiać przez Internet, cieszą się mniejszą popularnością niż kiedyś. Sława chatroom-ów przygasa głównie za sprawą komunikatorów internetowych, które cieszą się ogromną popularnością oraz możliwości przesyłania SMS-ów.

Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Pew Internet & American Life Project. Spada dynamika przyrostu liczby osób, które są częstymi gośćmi miejsc do rozmów. Od maja 2000 roku do czerwca 2002 roku liczba uczestników chatroom-ów zwiększyła się jedynie o 21%.

Ankietowani wskazywali, że wolą korzystać z komunikatorów internetowych niż odwiedzać chatroomy. Programy do komunikacji są, zdaniem internautów, wygodniejsze i przyjemniejsze w obsłudze. Internauci wolą również przesyłać znajomym krótkie wiadomości tekstowe zamiast spędzać z nimi czas na pogawędkach w chatroomie.

Autorzy raportu podkreślają, że odkąd zmniejsza się odwiedzalność miejsc internetowych, gdzie można porozmawiać, przybywają entuzjaści innych form komunikacji. Jedynie 4% ankietowanych wskazało, że w dzień powszedni udało się do chatroomu, podczas gdy osób korzystających z komunikatorów internetowych było 11%, a 46% użyło do wymiany informacji poczty elektronicznej.

Przedstawiciele Pew Internet & American Life Project zaznaczają, że kiedyś chatroomy były pełne internautów, a Sieć słynęła z tego typu miejsc. Obecnie użytkownicy wyszukują w Internecie już inne zakątki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200