Nie zaspokojony apetyt Cisco

Cisco Systems kupiła w ciągu trzech lat dwanaście firm oferujących rozwiązania sieciowe.

Cisco Systems kupiła w ciągu trzech lat dwanaście firm oferujących rozwiązania sieciowe.

Cisco Systems, chcąc wzbogacić swoją ofertę, wykupuje kolejne firmy, aby zdobyć nowe technologie i utalentowanych inżynierów Na początku września br. firma ogłosiła przejęcie Granite Systems Inc. Firma, która wejdzie w struktury Cisco, rozwija technologię Gigabit Switch pozwalającą na przełączanie przesyłanych danych z prędkością 1 Gbps Cisco przejmie udziały w Granite Systems za 220 mln USD. Około pięćdziesięciu pracowników Granite Systems wejdzie w skład działu Workgroup Business Unit firmy Cisco.

Przejmując firmę Granite, Cisco wkracza na rynek bardzo szybkich przełączników wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa, przede wszystkim do budowania szybkich sieci Internet. Klienci wymagają od producentów technologii, które umożliwiłyby sprawny przepływ danych w tych sieciach. Gigabit Switch, stworzona przez firmę Granite, jest 10 razy szybsza od aktualnie wykorzystywanych sieci. Technologia ta, chociaż nie będzie dostępna przed końcem br., może stać się konkurencją wobec obecnie wykorzystywanej technologii ATM.

Kto następny?

Jest to już piąta z kolei firma, którą Cisco przejęła w tym roku. Miesiąc wcześniej Cisco przejęła firmę Nashoba Networks Inc. - producenta urządzeń do przełączania w sieciach Token Ring. Zgodnie z warunkami porozumienia akcje zwykłe Cisco o wartości ok. 100 mln USD były wymienione na wszystkie znajdujące się w obiegu akcje i opcje Nashoby. Transakcja powinna zostać sfinalizowana do połowy września br. Czterdziestu pracowników Nashoby zatrudnionych będzie w dziale InterWorks Business Unit w Cisco.

W zakończonym w sierpniu roku finansowym, przychód tej firmy wyniósł 4,1 mld USD. Po ogłoszeniu tej wiadomości ceny akcji Cisco wzrosły o 1 USD i osiągnęły wartość 53,75 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200