Nie tylko software AG

Polemika z artykułem "New Dimension w Naturalu" zamieszczonym w nr 41 z dnia 7 listopada 1994 r.

Polemika z artykułem "New Dimension w Naturalu" zamieszczonym w nr 41 z dnia 7 listopada 1994 r.

Bezpośrednio pod tytułem artykułu (wydrukowanego na pierwszej stronie pisma) zostało zamieszczone w preambule następujące stwierdzenie:

"Software AG, jedyny europejski producent systemów zarządzania bazami danych, przedstawił (...)".

Słowo "jedyny" zostało użyte w niefortunny sposób czyniąc z powyższego zdania informację fałszywą.

Mają miejsce następujące fakty:

1. Biuro Usług Komputerowych MacroSoft jest znanym dostawcą oprogramowania mikrokomputerów, działającym od 8 lat na polskim rynku.

2. Liczba klientów MacroSoftu zbliża się do 2000.

3. Wyłącznym zakresem działalności firmy MacroSoft jest produkowanie oprogramowania i świadczenie usług

informatycznych.

4. Jedyną platformą narzędziową używaną do tej działalności jest własny system zarządzania bazą danych MacroBASE oparty na generatorze zastosowań oraz uniwersalnym programie wykonawczym, wyposażonym w mechanizmy 4GL.

5. Pakiet MacroBASE w wersji DOS/NetWAre jest używany przez Biuro Usług Komputerowych MacroSoft, cztery oddziały (Warszawa, Poznań, Częstochowa i Białystok) oraz sieć ponad 100 aktywnie działających partnerów, z których kilkudziesięciu ma autoryzację, a kilku tytuł Value Added Reseller.

6. Generator zastosowań wchodzący w skład MacroBASE dla DOS/NetWare został nagrodzony na Międzynarodowych Targach Oprogramowania SofTarg '88.

7. W roku 1994 podczas Szkoły Górnośląskiego PTI w Szczyrku odbyła się prezentacja i promocja nowego systemu zarządzania bazą danych "MacroBASE dla systemu Unix".

8. Pakiet "MacroBASE dla systemu Unix" został nagrodzony na SofTarg '94.

9. Zgodnie z zapowiedzią w III kw. br. technologia "MacroBASE dla systemu Unix" została udostępniona na platformie wykonawczej PA-RISC firmy Hewlett-Packard.

10. Trzej autorzy technologii MacroBASE są nominowani do nagrody INFOSTAR '94.

11. Trwają wytężone prace rozwojowe nad wersją client-server z graficznym interfejsem użytkownika, opartą na protokole TCP/IP. Spodziewane zakończenie w I kw. 1995 r.

12. W niedalekiej perspektywie (II kw. 1995 r.) spodziewane jest także wyprodukowanie analogicznej wersji wielodostępnej z graficznym interfejsem opartej na protokole IPX/SPX dla sieci NetWare Novell.

13. Polska także leży w Europie.

14. Oprócz Software AG i MacroSoftu w Europie można by znaleźć co najmniej kilkudziesięciu producentów systemów zarządzania bazą danych. Między nimi są: KaNet, Four Season Software BV, Unique UK Ltd., Sculptor.

Być może powyższe informacje będą równie interesujące dla czytelników pisma Computerworld jak doniesienia o nowinkach Software AG.

W związku z imponującą częstotliwością wydawania CW i równie dużą objętością tygodnika członkowie redakcji nie mają czasu na wzajemną wymianę informacji. Na wspomnianej konferencji w Szczyrku byli obecni przedstawiciele pisma w osobach pp. Andrzeja Dyżewskiego oraz Krzysztofa Olszewskiego. Przeprowadziliśmy z nimi dwugodzinną rozmowę nt. działalności naszej firmy, a także udostępniliśmy wszelkie materiały. Pan Krzysztof Olszewski został zaproszony na szczegółową prezentację naszych rozwiązań. Podczas uroczystości wręczania nagród na SofTargu '94 był również obecny przedstawiciel redakcji p. Tomasz Szewczyk, lecz mimo zaproszenia na spotkanie lub jeden z cyklu wykładów jakie wygłosiliśmy na SofTargu, nie znalazł dla nas czasu.

Tomasz Kossut

Członek Zarządu

Od redaktora. Cytuję (może nie dokładnie) ze znanej bajki :" Jak konia kują, mrówka też podstawia nogę".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200