Nie tylko do poduszki

Eugene McKenna, Nic Beech, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Gebethner i Sp., Warszawa 1997 r.

Eugene McKenna, Nic Beech, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Gebethner i Sp., Warszawa 1997 r.

Już niezbyt oryginalny tytuł wskazuje, że mamy do czynienia z opracowaniem przeznaczonym przede wszystkim dla osób poszukujących przewodnika po szerokiej grupie zagadnień związanych z zarządzaniem zespołami. Jest to pozycja nowa. Jej pierwsze światowe wydanie ukazało się na rynku przed trzema laty, dzięki czemu daje pełen obraz światowych trendów obowiązujących w dziedzinie zarządzania personelem, zawiera także wiele naprawdę współczesnych przykładów różnych zabiegów stosowanych podczas prowadzenia polityki kadrowej. Ogromną zaletą Zarządzania zasobami ludzkimi jest także aktualna bibliografia anglojęzycznych publikacji dotyczących wspomnianej tematyki, m.in. rekrutacji czy kierowania rozwojem zawodowym pracowników, umożliwiająca przeprowadzenie samodzielnych, pogłębionych studiów poszczególnych zagadnień.

Książka ukazała się w cyklu Podstawy zarządzania, w którym kolejno opisywane są wszystkie zagadnienia związane z kierowaniem dużymi organizacjami. Eugene McKenna i Nic Beech skupiają się przede wszystkim na strategii i sposobach osiągania celów korzystnych z perspektywy dużych, wewnętrznie zróżnicowanych korporacji. Cele i środki potrzebne do ich osiągnięcia nie muszą być w pełni tożsame z zamierzeniami kierowników mniejszych działów organizacji. Przyjmując taką perspektywę, kilka zagadnień poruszonych w książce, takich jak kultura organizacji czy problematyka stosunków pracowniczych, może okazać się niezbyt interesujące... Warto jednak sięgnąć po tę publikację, choćby po to, żeby zagadnienia związane z zarządzaniem ludźmi zobaczyć z szerszej perspektywy. (ab)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200