Nie tylko Java

Druga wersja VisualAge IBM-a oferuje większe możliwości w zakresie łączenia aplikacji i baz danych niż pakiety innych producentów przeznaczone do programowania w Javie.

Druga wersja VisualAge IBM-a oferuje większe możliwości w zakresie łączenia aplikacji i baz danych niż pakiety innych producentów przeznaczone do programowania w Javie.

VisualAge for Java 2.0 Enterprise Edition to znacznie ulepszony produkt w porównaniu do poprzedniej wersji, która pojawiła się na rynku przed rokiem. Dodano przede wszystkim solidne połączenia do istniejących aplikacji i baz danych.

W podobnym kierunku zmierzają również inni producenci narzędzi do opracowania aplikacji bazodanowych w Javie. Inprise JBuilder zawiera obecnie AS/400 Toolkit for Java, podobny do pakietu w VisualAge. Symantec w swoim Visual Cafe for Java Enterprise Suite umożliwia zdalne uruchamianie aplikacji, co jest istotnym usprawnieniem pracy programisty w środowisku rozproszonym.

Propozycja IBM znacznie wykracza poza ofertę konkurencji w zakresie opracowania aplikacji w Javie. W pakiecie zintegrowano narzędzia dostępu do danych z aplikacji SAP R/3, CICS i C++ oraz dołączono moduły do współpracy z systemami AS/400 i S/390. IBM ulepszył odwzorowanie obiektów Java na struktury relacyjnej bazy danych i usprawnił dostęp do baz danych posługujących się sterownikami JDBC za pośrednictwem Data Access Bean.

Obecna wersja VisualAge for Java posługuje się JDK 1.1.6, biblioteką graficzną Swing i Java Native Interface (JNI) dostępu do funkcji systemu operacyjnego. Prostszy jest import komponentów opracowanych za pomocą innych narzędzi. Wbudowane repozytorium obiektów i komponentów oraz kontrola wersji aplikacji ułatwia pracę zespołom programistycznym. Pakiet umożliwia tworzenie apletów (wykonywanych na stacji klienta), servletów (wykonywanych na serwerze) oraz obiektów JavaBeans, które można zintegrować z aplikacjami R/3 i AS/400.

Ulepszono również środowisko programistyczne. Usprawnienia dotyczą nawigacji między różnymi funkcjami pakietu, automatyczne zakończenie kodu, lepszy motor poszukiwania, łatwiejsze uruchamianie aplikacji.

<hr size=1 noshade>VisualAge for Java

Wymagania: Windows 95 i NT, OS/2 i AIX. Aplikacje można uruchamiać na dowolnej platformie z maszyną wirtualną Java 1.1 (lub nowszą).

Cena: Enterprise Edition - 3 tys. USD; Professional Edition - 99 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200