Nie daj złapać się na wędkę

Symantec zaoferuje nową usługę mającą chronić klientów przed procederem phishingu. Usługa skierowana będzie głównie do instytucji finansowych, które najczęściej borykają się z problemem podszywania się pod ich marki i internetowe witryny.

Phishing dotyka zwłaszcza banki. Coraz częściej zdarza się, że ich klienci otrzymują specjalnie spreparowane listy e-mail z prośbą o uzupełnienie ważnych danych personalnych, wraz z przekierowaniem do fałszywej strony internetowej do złudzenia przypominającej witrynę danego banku. W ten sposób łupem złodziei podają np. numery kart kredytowych.

Nie daj złapać się na wędkę

Gdzie hostuje się fałszywe witryny

W odpowiedzi na rosnące zagrożenie Symantec chce zaoferować Online Fraud Management Solution - zestaw usług polegających na śledzeniu i eliminowaniu wszelkich prób poszywania się pod internetowy serwisy klientów. Fałszywe witryny będą blokowane przy współpracy z ISP. Firma ma też udostępniać dane które pomogą "namierzyć" sprawców potencjalnych oszustw. Dodatkowo wykorzystywane przez klientów aplikacje antywirusowe Symanteca będą filtrowały wszelkie wiadomości przekierowujące do fałszywych stron.

Zobacz również:

  • Dzięki tym narzędziom, systemy IT mogą być lepiej chronione
  • Ruszył kosmiczny program bug bounty

Zjawisko phishingu nasila się z miesiąca na miesiąc. Z danych branżowej organizacji Anti-Phishing Working Group wynika, że w samym czerwcu br. odnotowano ponad 1,4 tys. prób kradzieży danych używając technik phishing-owych. Ponownie najczęściej podszywano się pod Citibank (także w Polsce), eBay i US Bank.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200