Nie będzie obniżki na procesory Intela?

Intel zaprezentował nowy cennik na produkowane przez siebie układy. Zazwyczaj, w analogicznych okresach w latach ubiegłych ceny chipów były obniżane, tym razem firma nie zdecydowała się na taki krok. Zdaniem analityków bardzo dobrze świadczy to o rozwoju rynku komputerów osobistych.

Mimo wprowadzenia nowych procesorów, w tym dwurdzeniowego Pentium D, Intel nie zmniejszył cen na żaden z produkowanych dotychczas układów. Okazuje się, iż sprzedaż starszych procesorów jest na tyle duża, że nie ma potrzeby przyciągać klientów obniżkami. "Jak wszyscy wiemy, rynek PC ma się bardzo, bardzo dobrze" - twierdzi Lulu Tsao, przedstawicielka azjatyckiego działu Intela.

Jak się okazuje, drugi kwartał tego roku przynosi firmie bardzo duże zyski. Według Instytutu Gartnera, ogólna sprzedaż komputerów osobistych będzie o 10 procent większa niż w roku ubiegłym. Na wzmacniającą się pozycję Intela duży wpływ ma też wzrastające zainteresowanie urządzeniami przenośnymi.

Zobacz również:

  • TSMC rozpocznie produkcję w 2 nm w 2025 roku
  • Ceny dysków SSD pójdą w górę
  • USA deklasują Chiny na rynku układów scalonych

Więcej informacji: Intel

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200