Network Associates w TCG

Firma Network Associates poinformowała o przystąpieniu do Trusted Computing Group (TCG), organizacji opracowującej otwarte standardy, które ułatwiają budowanie systemów zapewniających ochronę danych i informacji o znaczeniu krytycznym.

W ramach współpracy z TCG Network Associates rozszerza strategię McAfee Trusted Connection Strategy, ukierunkowaną na egzekwowanie zgodności systemów z wymogami bezpieczeństwa jeszcze przed ich podłączeniem do sieci.

Network Associates weźmie tez udział w opracowaniu otwartego standardu Trusted Network Connect, który umożliwi administratorom egzekwowanie przestrzegania przez systemy reguł bezpieczeństwa przed ich podłączeniem do sieci heterogenicznej. Specyfikacja ta stanowi uzupełnienie działań TCG mających na celu opracowanie modułów umożliwiąjacych ochronę danych i informacji na wielu różnych platformach. Specyfikacja Trusted Network Connect spodziewana jest jeszcze w tym roku.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • 5 produktów VMware wymaga załatania poważnych luk w zabezpieczeniach
  • 5G to nowe możliwości dla telekomów

TCG to branżowa organizacja standaryzacyjna, powołana w celu opracowywania i promowania otwartych standardów wiarygodności systemów komputerowych oraz technologii zabezpieczeń, w tym modułów sprzętowych oraz interfejsów programowych obsługujących wiele platform, urządzeń peryferyjnych i innych.

Więcej informacji o specyfikacjach opracowywanych przez TCG można znaleźć pod adresem www.trustedcomputinggroup.org.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200