Netia wzięła El-Net

Po TDC Internet do grupy Netia dołączy spółka RST El-Net. Netia za łączną cenę 96,4 mln zł nabyła od spółki Tele-Tech Investment 100% akcji El-Netu oraz wykupiła sięgające ok. 800 mln zł wierzytelności telekomunikacyjnej firmy. Netia może wkrótce urosnąć jeszcze bardziej. Dostała przecież ofertę na zakup Dialogu.

El-Net wchodził w skład Grupy Elektrim Telekomunikacja. Firma oferowała pakiet usług – telefonii stacjonarnej, Internetu i telefonii kablowej – wspólnie z Aster City, który został sprzedany przez ET w zeszłym roku.

„Zakup El-Netu jest zgodny z naszą strategią podwojenia przychodów do 2008 r.” – skomentował transakcję Wojciech Mądalski, prezes zarządu Netii. „Powyższa transakcja jest kolejnym etapem współpracy Netii z innymi operatorami niezależnymi. Współpracujemy już z El-Netem w oparciu o kilka umów handlowych, jak również o trójstronne porozumienie podpisane w 2002 r. przez Netię, El-Net i Dialog” – dodają przedstawiciele Netii.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

El-Net świadczy usługi dla ponad 61 tys. abonentów, w tym 17 tys. klientów biznesowych, na terenie Warszawy i Bydgoszczy. Firma oferuje usługi telefonii stacjonarnej, ISDN, dostępu do Internetu, dzierżawy łączy i telewizji kablowej. Przychody firmy za 2003 r. wyniosą ok. 115 mln zł, a zysk EBITDA – ok. 24 mln zł.

Netia nabyła za pośrednictwem spółki zależnej Netia Ventures od Tele-Tech Investment 3,1 mln akcji Regionalnych Sieci Telekomunikacyjnych El-Net o wartości nominalnej 310 mln zł, stanowiących 100% kapitału zakładowego. Ponadto Netia Ventures kupiła od BRE Banku wierzytelności przysługujące w stosunku do El-Net z tytułu pożyczek udzielonych przez poprzednich akcjonariuszy i podmioty powiązane na kwotę 570 mln zł powiększoną o należne odsetki i wierzytelności przysługujące w stosunku do El-Netu z tytułu bankowego kredytu konsorcjalnego na kwotę główną w wysokości 160 mln zł powiększoną o należne odsetki. Cena zapłacona przez Netia Ventures za wszystkie nabyte prawa wyniosła 96,5 mln zł, a koszty transakcji stanowią ok. 3% ceny nabycia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]p.com

TOP 200