Netia stawia na Siemensa

Siemens podpisał umowę ramową z Netią, która przewiduje dostawę i wdrożenie w Polsce rozwiązania pozwalającego transmitować dane przy użyciu technologii mikrofalowej PDH i wdrażać systemy szerokopasmowego dostępu abonenckiego do Internetu opartego na transmisji radiowej.

Łącza radiowe noszą nazwę SRA serii L i mają bardzo szeroki zakres zastosowania. Można je stosować do komunikacji głosowej, do przesyłania danych w sieciach szerokopasmowych, jako dostęp abonencki do Internetu.

Urządzenia SRA L umożliwiają transmisję danych drogą radiową w szerokim zakresie przepustowości: 2x2 Mb/s do 16x2 Mb/s w częstotliwościach od 7 GHz do 38 GHz. Parametry takie pozwalają na stosowanie urządzeń SRA serii L nawet w najbardziej wymagających obszarach miejskich.

Zobacz również:

  • Usługi ICT dla firm i instytucji napędzają biznes Grupy Netia

Dodatkowo należy podkreślić, że rozwiązania typu punkt-punkt, stanowią doskonałe rozwiązanie w sytuacjach, w których prace naziemne wymagają zbyt dużych nakładów, zwłaszcza, gdy instalacja kabli jest bardzo trudna lub niemożliwa. Instalowanie linii radiowych jest również szybsze. W związku z rosnącą konkurencją na rynku operatorskim, jak i rosnącym zapotrzebowaniem na nowe usługi w telekomunikacji, operator będzie miał możliwość realizacji szerokiej palety usług.

W rozwiązaniach mikrofalowych można wdrożyć całą serię aplikacji nowego typu, takich jak przesyłanie plików (FTP), kompleksowe usługi przesyłania danych w sieciach Ethernet lub transmisja głosu w sieciach IP (VoIP).

Umowa przewiduje również dostawę uniwersalnego systemu zarządzania NetViewer, który umożliwia monitorowanie sieci oraz zdalną zmianę konfiguracji łączy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200