Netia oferuje nową usługę: Serwery Dedykowane

Firma rozwija portfolio usług ICT dla klientów biznesowych i poinformowała o uruchomieniu nowej usługi noszącej nazwę Serwery Dedykowane, z której będą mogły skorzystać zarówno duże podmioty, jak i mniejsze firmy.

Partnerem Netii w tym zakresie jest DELL EMC, a usługa obejmuje dostawę w modelu abonamentowym dedykowanego klientowi sprzętu DELL EMC wraz z jego kolokacją i podłączeniem w Data Center w Polsce.

Serwery Dedykowane pracują w infrastrukturze sieciowej HA klasy enterprise. Istnieje możliwość wykorzystania gotowych konfiguracji oraz zbudowania serwera dopasowanego do najbardziej wymagających potrzeb, zaś architektura oferowana przez DELL EMC zapewnia pełną skalowalność i niezawodność.

Zobacz również:

  • AWS ogłasza ogólną dostępność Amazon Security Lake
  • Usługi ICT dla firm i instytucji napędzają biznes Grupy Netia
  • Dell wprowadza na rynek nowe modele z serii Precision

Serwery nie są współdzielone z innymi użytkownikami. Każdy z klientów może samodzielnie, zdalnie nimi zarządzać. Netia oferuje również profesjonalne wsparcie, a na życzenie klienta inżynierowie Netii mogą utrzymywać systemy operacyjne i bazy danych.

"Do dyspozycji naszych klientów przekazujemy fabrycznie nowe i najbardziej wydajne urządzenia na rynku. Usługa jest świadczona w naszym Data Center Warszawie, które posiada redundantne systemy zasilania, unikalny na skalę europejską system gaszenia oraz całodobowy monitoring obiektu. Te elementy, w połączeniu ze wsparciem inżynierów Netii, dają gwarancję bezpieczeństwa i ciągłości działania: mówi Adam Kowalczyk, Starszy Kierownik Produktu w Netii.

Z kolei Piotr Braun z DELL EMC Polska komentuje, „Cieszymy się, że Netia zdecydowała się skorzystać z rozwiązań oferowanych przez Dell EMC. Są to serwery najwyższej klasy, które w połączeniu z bezpieczną kolokacją, łączami oraz wsparciem specjalistów Netii, będą idealnym środowiskiem do budowy chmur prywatnych i hybrydowych”.

Źródło: Netia

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200