Netia odstępuje od umowy z Millennium Communications

Umowa dotyczyła przejęcia 100% akcji warszawskiej spółki wycenianej na 20 mln USD. Spór związany z zerwaniem transakcji firmy toczą w sądzie od dziewięciu miesięcy. Obie strony domagają się wielomilionowych odszkodowań.

Netia ostatecznie odstąpiła od umowy objęcia akcji spółki Millennium Communications, zawartej w ubiegłym roku z Newman Finance Corporation. Umowa zakładała nabycie 100% akcji Millennium za kwotę zależną od przyszłych wyników finansowych tej spółki, jednak nie większą niż 20 mln USD. Millennium i Newman od listopada 2000 r. odmawiały wykonania umowy. Dziewięć miesięcy temu spór między stronami trafił do sądu.

Wczoraj (15 października) zarząd Netia Holdings zmodyfikował pozew złożony w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Firma obecnie żąda jedynie odszkodowania w wysokości 8,5 mln zł. Jednocześnie Netia informuje, że w Sądzie Okręgowym w Warszawie toczy się osobne postępowanie o zwrot 11,5 mln zł.

Zobacz również:

Millennium Communications, spółka doradcza, zajmująca się m.in. zarządzaniem infrastrukturą komunikacyjną, utrzymuje, że to druga strona złamała warunki umowy. Przedstawiciele Millennium twierdzą, że Netia nie zaakceptowała planu biznesowego spółki na rok 2001, wyceny transakcji przejęcia akcji firmy oraz domagała się zaprzestania współpracy z konkurencyjnymi operatorami, tj. TP SA i El-Netem. Millennium Communications złożyło pozew przeciwko Netii, domagając się 50 mln zł odszkodowania.


TOP 200