Netia Holdings SA przyjmuje nową strategię rozwoju firmy

Zatwierdzony przez radę spółki plan zakłada 10-proc. redukcję zatrudnienia, rozwój organizacji terenowych oraz większe ukierunkowanie firmy na klienta.

Netia Holdings SA poinformowała o zatwierdzeniu przez radę nadzorczą długoterminowego planu rozwoju firmy. Przyjęta przez kierownictwo spółki strategia zakłada dalsze koncentrowanie się na dostarczaniu usług telekomunikacyjnych, świadczenie usług internetowych oraz wybranych usług transmisji danych dla klientów instytucjonalnych. Celem strategicznym przedsiębiorstwa jest zajęcie czołowej pozycji na rynku niezależnych operatorów telefonii stacjonarnej w Polsce.

Netia zapowiada przeprowadzenie reorganizacji przedsiębiorstwa, m.in. poprzez rozwój organizacji terenowych. Zmiany strukturalne, dokonane w tym roku, wymuszą redukcję zatrudnienia o ok. 10%. Netia informuje, że nakłady na infrastrukturę telekomunikacyjną w roku 2001 pozostaną na poziomie z lat poprzednich i wyniosą ok. 200 mln USD. Inwestycje obejmują m.in. ukończenie budowy ogólnopolskiej sieci szkieletowej. Jednym z celów strategicznych Netii jest wejście na rynek usług transmisji danych dla innych operatorów.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200