Netia: 1 mld zł na potencjalne przejęcia

Na początku października do grupy instytucji, które zobowiązały się finansować potencjalne akwizycje Netii dołączył bank BNP Paribas. Łączna wartość środków, które mogą być pozyskane w ramach zewnętrznego finansowania ewentualnych przejęć może wynieść nawet 700 mln zł.

Pod koniec lipca br. zawarto pierwotne porozumienie dotyczące finansowania ewentualnych przejęć z bankami: Rabobank Polska, Raiffeisen Bank Polska i BRE Bank. Instytucje te zobowiązały się zapewnić firmie Netia środki finansowe w łącznej wysokości 600 mln zł. Dodatkowa umowa z BNP Paribas podnosi tą kwotę o dalsze 100 mln zł. Z oficjalnych informacji wynika również, że Netia dysponuje własnymi środkami w wysokości przekraczającej 300 mln zł. "Łączna wartość środków finansowych, które mogą być przeznaczone przez grupę Netia na potrzeby finansowania potencjalnych akwizycji, wynosi ponad 1 miliard zł" - czytamy w opublikowanym komunikacie. Netia ma zamiar konsolidować rynek telekomunikacyjny. Przedstawiciele spółki nie ukrywają, że spółka jest potencjalnie zainteresowana przejęciem firm takich jak Exatel i Telefonia Dialog.

Czytaj też:

Netia wycofuje się z rynku hostingu

Netia zarobiła więcej niż przewidywali analitycy

Zaostrzy się rywalizacja telekomów

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200