Netgear zapowiada produkty 802.11n

Netgear (mający swoją siedzibę w Santa Clara, Kalifornia) ogłosił na marcowych targach CeBIT zamiar wprowadzenia na rynek urządzeń, które będą pracować zgodnie z technologią 802.11n. Produkty pojawią się na rynku w pierwszej połowie 2006 roku.

Nowe rozwiązania będą pracować dużo wydajniej niż oferowane obecnie produkty (zgodne ze standardem 802.11g) i będą współpracować z bezprzewodowymi aplikacjami wymagającymi wysokiej jakości i dużych szybkości (przesyłanie danych wideo High Definition, czy obsługa sieciowych pamięci masowy).

Nowe produkty bezprzewodowe będą oferowały wyższą przepustowość (co najmniej 600 Mb/s), korzystając z technologii MIMO. Będą to przy tym rozwiązania zgodne ze stosowanymi obecnie standardami 802.11b i g. Dostawcy technologiczni współpracujący z firmą Netgear zapewniają pełną dostępność chipsetów wyprodukowanych w oparciu o propozycję standardu 802.11n, dzięki czemu nie powinno być żadnych problemów z wprowadzaniem produktów na rynek.

Zobacz również:

  • Ambitne plany Orange Polska
  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi

Netgear, jako członek Wi-Fi Alliance (WFA), wspiera inicjatywę WFA, aby certyfikować zgodność produktów ze standardem 802.11n zaraz po oficjalnym ogłoszeniu standardu, co ma nastąpić na początku 2007 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200