Netgear: rozwiązanie SSL VPN dla MSB

Firma Netgear wprowadza do sprzedaży koncentrator ProSafe SSL VPN 25 (SSL312), umożliwiający bezpieczny dostęp zdalny do zasobów sieciowych bez pośrednictwa aplikacji klienckiej. Urządzenie przeznaczone jest dla małych i średnich przedsiębiorstw, w których liczba użytkowników sieci nie przekracza 100.

Koncentrator SSL312 umożliwia bezpieczny dostęp do firmowej sieci komputerowej za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej obsługującej powszechnie stosowany protokół SSL (Secure Sockets Layer). Urządzenie eliminuje potrzebę instalacji specjalnego oprogramowania klienckiego na komputerze zdalnym, co umożliwia łączenie się z firmową siecią komputerową z dowolnego komputera PC mającego dostęp do Internetu.

Netgear ProSafe SSL VPN 25 ma dwa porty Ethernet 10/100 oraz port konsoli do zdalnego zarządzania. Obsługuje protokół SSLv3 i TLSv1.0 z AES-256, kryptograficzne algorytmy haszowania MD5 i SHA-1 oraz opcjonalną funkcję automatycznego opróżniania pamięci podręcznej po zakończeniu sesji. Urządzenie może obsłużyć do 25 użytkowników jednocześnie. Przy potwierdzaniu tożsamości użytkowników SSL312 współpracuje z usługami katalogowymi Microsoft Active Directory i LDAP oraz RADIUS. Ponadto, urządzenie współpracuje ze standardowymi zaporami ogniowymi, w tym z rodziną routerów z zaporą Netgear ProSafe VPN.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200