Netgear rozpoczął proces likwidowania dziur wykrytych w jego routerach

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że w routerach Netgear wykryto groźne podatności, które hakerzy mogą wykorzystywać celem przejęcia nad nimi kontroli. Obecnie do akcji przystąpił producent urządzeń, który oferuje już rozwiązania likwidujące podatności. Są to nowe wersje oprogramowania firmware, które zarządza routerami.

Wcześniej mówiło się, że dziury znajdują się w dwóch routerach (czytaj tutaj). Obecnie wiadomo, że dotyczy to kilku modeli: R6250, R6400, R6700, R7000, R7100LG, R7300, R7900 i R8000. Routerów zawierających podatności może być więcej, gdyż Netgear cały czas testuje wszystkie swoje produkty i sprawdza, czy są bezpieczne.

Netgear udostępnił już użytkownikom nowe wersje programów firmware zarządzających trzema routerami (R6400, R7000 i R8000), w których nie ma niebezpiecznych dziur. Są to na razie rozwiązania beta, ale Netgear uznał iż sprawa jest na tyle pilna, że nie ma na co czekać. Jednoczesnie producent obiecuje, że kolejne programy firmware przeznaczone dla innych routerów będą gotowe jeszcze w tym tygodniu.

Zobacz również:

  • Ten malware atakuje routery obsługujące środowiska SOHO
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200