Netgear prezentuje bramkę femtokomórki

Netgear zaprezentuje w przyszłym tygodniu na targach Mobile World Congress w Barcelonie swoje rozwiązanie femtokomórki o nazwie Femtocell Voice Gateway.

Netgear prezentuje bramkę femtokomórki
Produkt o nazwie kodowej DVG834GH jest oparty na technologii 3G femtokomórki opracowanej przez firmę Ubiquisys. Netgear twierdzi, że jest to pierwszy tego rodzaju produkt na świecie - bramka femtokomórki zawierająca modem ADSL2+, router, przełącznik Ethernet 10/100, punkt dostępowy 802.11g, bramkę Voice over-IP i podwójną zaporę NAT oraz SPI (Stateful Packet Inspection).

Bramkę wystarczy podłączyć do linii ADSL i odpowiednio skonfigurować, a połączenia generowane przez telefony komórkowe będą do niego automatycznie przekierowywane i obsługiwane przez internet. Jest to rozwiązanie konkurujące z telefonami VoWLAN (Voice over WLAN), mające w porównaniu z tą technologią szereg zalet, takich jak np. większy zasięg. Wadą femtokomórek jest natomiast to, że muszą korzystać z częstotliwości, których dysponentami są operatorzy sieci komórkowych.

Zintegrowana z bramką podwójna zapora chroni przed intruzami, a technologia VPN pass-through pozwala użytkownikom budować bezpieczne połączenia z sieciami korporacyjnymi. Bramka może też obsługiwać aplikacje VoIP, ponieważ wspiera protokół SIP i kilka popularnych kodeków.

Bramka jest obecnie testowana i producent zapowiada, że pojawi się w jego ofercie w drugiej połowie br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200