Netgear: dwusystemowy telefon Skype

Netgear zaprezentował dwusystemowy telefon bezprzewodowy o nazwie SPH200D, który pozwala prowadzić rozmowy z użytkownikami dołączonymi do standardowych linii telefonicznych oraz z odbiorcami telefonii internetowej Skype.

Korzystanie z telefonii Skype wymaga szerokopasmowego dostępu do Internetu. Stacja bazowa rozwiązania zawiera dwa porty. Jeden należy podłączyć do domowego routera LAN (Ethernet, złącze RJ-45), a drugi do gniazdka telefonicznego (złącze RJ-11).

Netgear: dwusystemowy telefon Skype
Telefon posiada certyfikat Skype i wykorzystuje technologię DECT (Digital Enhanced Cordless Telephony). Stacja bazowa aparatu może obsługiwać do czterech słuchawek i wykorzystuje prosty interfejs do zarządzania listą kontaktów i wyświetlania statusu innych użytkowników Skype. Urządzenie umożliwia również wykonywanie i odbieranie rozmów z numerów telefonii stacjonarnej (usługi SkypeIn i SkypeOut).

Telefon SPH200D będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2007 roku. Przewidywana cena rozwiązania - ok. 580 zł plus VAT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200