NetWare 6 już w wersji beta

Novell zaprezentował kolejną wersję swojego sieciowego systemu operacyjnego. Zapewnia ona dostęp do plików i drukarek z dowolnego komputera na świecie - nawet bez klienta sieciowego.

Novell udostępnił do publicznych testów wersję beta systemu NetWare 6. Krótko można powiedzieć, że kolejna wersja tego sieciowego systemu operacyjnego stała się jeszcze bardziej sieciowa. NetWare 6 zapewnia teraz dostęp do plików sieciowych, drukarek, katalogów, poczty elektronicznej i innych zasobów sieciowych we wszystkich rodzajach sieci i systemach pamięci masowej. Można się łączyć przez Internet z dowolnego komputera na świecie, nawet bez klienta sieciowego firmy . Jest to możliwe dzięki funkcji NetWare WebAccess. Ponadto NetWare 6 umożliwia stacjom roboczym z systemami Windows, Mac OS, Unix, Linux łączenie się i przechowywanie plików na centralnie zarządzanych serwerach oraz w sieciach typu SAN (Storage Area Network).

W skład nowego systemu NetWare wchodzą także: system usług katalogowych Novell NDS eDirectory, obsługa do 32 procesorów oraz rozwiązania klastrowe. Wersja beta systemu Novell NetWare 6 dostępna jest do pobrania na stronach producenta. Ceny i data wprowadzenia do sprzedaży końcowej wersji systemu będą podane w późniejszym terminie.

Więcej informacji:

http://www.novell.pl/products/netware