NetWare 6 i nowy Small Business Suite

Podczas konferencji NetWorld+Interop 2001 w Atlancie Novell poinformował o finalnym wydaniu nowej wersji systemu operacyjnego Novell NetWare 6, nowej wersji Small Business Suite oraz o porozumieniach z Compaq i Yahoo.

Podczas konferencji NetWorld+Interop 2001 w Atlancie Novell poinformował o finalnym wydaniu nowej wersji systemu operacyjnego Novell NetWare 6, nowej wersji Small Business Suite oraz o porozumieniach z Compaq i Yahoo.

NetWare 6 oferuje szereg nowych, zorientowanych na Internet, mechanizmów zawartych w oprogramowaniu Novell iFolder, iPrint i NetWare WebAccess. Programy te umożliwiają korzystanie z plików, drukarek, usług katalogowych, poczty elektronicznej i innych podstawowych zasobów sieciowych. Można je także wykorzystać do zarządzania tymi zasobami z dowolnego miejsca i za pomocą dowolnego komputera biurowego czy innego urządzenia, co zdecydowanie ułatwia administrowanie i obniża związane z nim koszty.

Zobacz również:

  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022

Novell iFolder zapewnia użytkownikom bezpieczny dostęp do swoich plików oraz możliwość ich synchronizowania - we wszelkiego rodzaju sieciach oraz przy użyciu dowolnego urządzenia obsługującego komunikację internetową.

Novell iPrint pozwala na wykorzystanie zwykłej przeglądarki internetowej do odszukania i zainstalowania drukarki oraz bezpiecznego sporządzenia wydruku za pośrednictwem Internetu, dzięki czemu użytkownik i drukarka mogą się znajdować w dowolnych miejscach.

NetWare 6 obsługuje klientów Windows, Macintosh, UNIX i Linux. Nowy system ma być dostępny w połowie października br. w cenie 184 USD za użytkownika.

Wraz z finalną wersją NetWare 6 Novell zapowiedział uaktualnienie pakietu Small Business Suite do wersji 6. Zestaw, oparty na NetWare 6, zawiera: GroupWise 6, ZENworks for Desktop 3.2, oprogramowanie antywirusowe VirusScan i NetShield firmy Network Associates i inne. Zestaw ma być dostępny na początku listopada w cenie 1295 USD (licencja dla pięciu użytkowników). Każda dodatkowa licencja ma kosztować 70 USD.

Novell poinformował także o rozszerzeniu porozumienia z Yahoo w zakresie rynku portali przedsiębiorstw. Porozumienie zobowiązuje Yahoo do stosowania usług katalogowych Novella eDirectory jako podstawowego serwera usług katalogowych w portalu przedsiębiorstwa Corporate Yahoo. Natomiast Compaq zapowiedział włączenie NetWare 6 do oferty swoich serwerów serii ProLiant. Nowy ProLiant Cluster Kits for NetWare 5.1 and NetWare 6 ma być dostępny w październiku. Zestawy te są tworzone jako klastry od 2 do 12 węzłów. Ponadto Compaq zamierza uaktualnić swój eDirectory Collection Agent for NetWare 5.X w czwartym kwartale br. z chwilą udostępnienia NetWare 6.

Więcej informacji o systemie NetWare 6 i cenach można znaleźć pod adresem http://www.novell.com/products/netware.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200