NetWare 5 będzie bezpośrednio współpracować z Macintoshami

Novell zaoferuje oprogramowanie pozwalające na obsługę plików i drukowania dla komputerów Apple za pośrednictwem protokołu TCP/IP.

Novell po raz pierwszy zaoferuje oprogramowanie pozwalające na współpracę komputerów Apple Macintosh z systemem NetWare 5.x za pośrednictwem protokołu TCP/IP. Produkt ma się pojawić na rynku jeszcze w tym roku.

Dotychczas uzyskanie dostępu do serwerów NetWare z Macintoshy wymagało instalacji na nich oprogramowania klienckiego autorstwa Prosoft Engineering i wymuszało korzystanie z protokołu IPX.

Produkt ten jest odpowiedzią firmy na wyraźne zwiększenie zapotrzebowania rynku, a zwłaszcza sektora wydawniczego i edukacyjnego, na wsparcie dla internetowego protokołu TCP/IP na platformie macintoshowej - stwierdził przedstawiciel Novella.

Firma jednak nie ujawniła, czy oprogramowanie uwzględniające obsługę plików i drukowania dla Macintoshy będzie standardowo dołączane do NetWare 5.1 czy sprzedawane oddzielnie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200