NetDefend DFL-160: zapora UTM dla małych sieci domowych i biur

D-Link wprowadza na rynek SOHO (małe sieci domowe i biurowe) zaporę z ujednoliconym zarządzaniem zagrożeniami (UTM; Unified Threat Management). Zapora UTM NetDefend D-Link DFL-160 to urządzenie, które monitoruje ruch w sieci i aktywnie blokuje niebezpieczne treści, w tym wirusy i robaki, zapobiega szkodom powodowanym przez niebezpieczne programy, hakerów i inne zagrożenia sieciowe.

Zapora może też wyłapywać i blokować treści niepożądane (np. nieodpowiednie dla dzieci) bądź ograniczać dostęp do pewnego rodzaju serwisów (np. komunikatorów, sieci P2P) zgodnie z polityką danej firmy lub życzeniem rodziców.

Zapora DFL-160 jest wyposażona w internetowy panel sterowania, który umożliwia konfigurowanie i zarządzanie zabezpieczeniami sieciowymi. Urządzenie ma niewielkie gabaryty i obudowę typu desktop dostosowaną do wymagań rynku konsumenckiego.

Zobacz również:

  • Zintegrowane bezpieczeństwo aplikacji internetowych
NetDefend DFL-160: zapora UTM dla małych sieci domowych i biur

Interfejs Gigabit Ethernet, który ułatwia uzyskanie zgodności operacyjnej z dotychczasowym sprzętem sieciowym, DFL-160 zapewnia przepustowość zapory do 70 Mb/s i sieci VPN do 25 Mb/s. Oddzielny gigabitowy port DMZ obsługuje serwery, które mają być widoczne z zewnątrz.

Ponadto zapora DFL-160 umożliwia użytkownikom bezpieczny dostęp do sieci przez wstępnie skonfigurowane konto VPN, wtedy gdy znajdują się poza domem lub biurem. Użytkownicy sieci telewizji kablowej i łączy DSL mogą w prosty sposób uzyskiwać dostęp do systemu, wykorzystując dynamiczny adres IP.

Dzięki technologii D-Link Green zapora DFL-160 jest ekologicznym urządzeniem, które automatycznie wykrywa aktywność portów oraz długość kabla i odpowiednio reguluje pobór mocy, co pozwala zaoszczędzić energię. Zaporę wyposażono w rozwiązania do filtrowania sieci Kaspersky Lab, system zapobiegania włamaniom Endeavor Security oraz rozwiązania do filtrowania treści ContentKeeper Technologies.

Czytaj również wiadomość "McAfee: UTM dla małych i średnich firm".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200