Net24 Netii – konkurent Neostrady?

Jak informowaliśmy wczoraj, od dziś (15 kwietnia) dostępna jest zapowiadana przez Netię już od stycznia usługa szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii ADSL. Net24, bo tak nazywa się oferta, ma być konkurencją dla Neostrady, chociaż prędkość przesyłu danych będzie mniejsza niż w "przyspieszonej" wersji oferty Telekomunikacji Polskiej.

Netia poinformowała, że usługa dostępna jest dla abonentów operatora posiadających zarówno linie analogowe jak i cyfrowe (ISDN). Użytkownicy za instalację zapłacą 81 zł netto (98,82 zł brutto). Miesięczny abonament kosztuje 130 zł netto (brutto: 139,10 zł). Pobieranie danych ma odbywać się z prędkością 512 kb/s, natomiast wysyłanie wyniesie 128 kb/s.

Zapytaliśmy przedstawicieli Netii, ile potrwa instalacja usługi. "Ponieważ w grę wchodzi sporządzenie umowy z klientem, wymagany jest czas na jej podpisanie, ewentualne odesłanie pocztą (w przypadku gdy umowa będzie podpisana nie przez handlowca, tylko np. przez naszą stronę WWW, gdzie trzeba się najpierw zarejestrować, sprawdzić możliwości techniczne, etc.). Zakładamy, że klient będzie mógł korzystać z usługi najpoźniej 14 dni od dostarczenia/ wpłynięcia umowy do Netii" - wyjaśniła Jolanta Ciesielska, rzecznik prasowy Netii.

Zobacz również:

  • Rosja zachowuje połączenie z internetem. Czy będzie odcięta?
  • Usługi ICT dla firm i instytucji napędzają biznes Grupy Netia

Firma zamierza pozyskać 1,5 tys. klientów usługi do końca 2004 roku. W tej chwili nie wiadomo, czy Netia będzie w późniejszym czasie organizować inne promocje usługi ADSL.

„Nasza usługa jest tańsza od porównywalnej propozycji TP SA, bowiem umowę na zakup podobnego do oferty konkurencji pakietu internetowego podpisuje się na czas nieokreślony (a nie na 1 rok) - w TP S.A. taka umowa jest dość kosztowna" - wyjaśnia Jolanta Ciesielska – „Netia nie wymaga od klienta zadeklarowania czasu korzystania z usługi. Tańsza Neostrada jest związana z umową na rok lub z niższymi parametrami."

Wprowadzenie przez Netię usługi szerokopasmowego Internetu Net24 może być postrzegane jako reakcja na ostatnie działania promocyjne Telekomunikacji Polskiej. "Usługa jest przeznaczona dla naszych abonentów i została wprowadzona, ponieważ taka była potrzeba rynkowa" - skomentowała Jolanta Ciesielska.

Przypomnijmy, że dwa dni temu Telekomunikacja Polska poinformowała o zwiększeniu od 1 maja szybkości dwóch wariantów Neostrady. Ci, którzy dotychczas korzystają z łącza o przepustowości 128 kb/s będą za niecałe trzy tygodnie mogli przesyłać dane z prędkością 320 kb/s. Z kolei Neostrada 512 kb/s zostanie "przyspieszona" do 640 kb/s. Podwyższenie transferu nie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami.

Więcej informacji:

http://www.netia.pl

http://www.telekomunikacja.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200