Net Investment zapowiada uruchomienie pierwszych projektów

Nowo powstały inkubator przedsięwzięć internetowych zamierza inwestować w projekty działające w oparciu o zasady "starej gospodarki" wykorzystujące Internet jedynie jako kanał dystrybucyjny lub marketingowy.

Net Investment nie zamierza wspierać całkiem nowych przedsięwzięć internetowych. Spółka chce inwestować w projekty działające w oparciu o zasady "starej gospodarki", planujące wykorzystywać Internet jako kanał dystrybucyjny lub marketingowy. W chwili obecnej na etapie realizacji są trzy projekty, kilka kolejnych jest obecnie rozpatrywanych. Pierwszym który zostanie uruchomiony będzie serwis turystyczny www.travelforyou.pl. Już obecnie jest on dostępny w sieci w wersji testowej. Kolejną inwestycja Net Investment będzie firma programistyczna opracowująca systemy na rynek BtoB i BtoC.

W tworzonych spółkach Net Investment staje się większościowym udziałowcem. W zamian za to spółka zapewnia wsparcie kapitałowe, znajduje partnerów i przygotowuje plan rozwoju. Na wsparcie pojedynczego projektu Net Investment przeznacza nie więcej niż 500 tys. zł. Po okresie inkubacji, który trwa od 9 do 12 miesięcy, nowopowstała spółka musi pozyskać inwestora strategicznego.

Investment powstał w II poł. 2000 r. jako spółką z kapitałem założycielski w wysokości 100 tys. zł. Głównym udziałowcem jest Arkadiusz Kuich - do niedawna prezes Internet Idea SA. Obecnie Net Investment jest w trakcie rozmów z inwestorami o podniesieniu kapitału sięgającym - jak utrzymuje spółka - nawet kilku milionów USD.

Na polskim rynku działają już m.in. [email protected], stworzony m.in. przez Sun Microsystems i Cisco, e-Katalyst, założony przez Jupiter NFI oraz e-Center stworzony przez Elektrim i Internet Investment Fund.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200