Neostrada - zrób to sam!

Telekomunikacja Polska wreszcie zdecydowała się na od dawna zapowiadany krok - od 9 czerwca operator umożliwi klientom samodzielne instalowanie usługi Neostrada. Podłączenie szerokopasmowego dostępu do Internetu od TP S.A. będzie teraz trwało krócej i, co najważniejsze, ma być o połowę tańsze. Obniżony zostanie również abonament.

Neostrada - zrób to sam!
Wprowadzenie pakietów samoinstalacyjnych zapowiadano już kilka miesięcy temu - do teraz jednak data ich premiery pozostawała tajemnicą. Od 9 czerwca klienci TP S.A., którzy będą chcieli szybko i samodzielnie zainstalować Neostradę, będą musieli udać się do Telepunktu lub Punktu Sprzedaży TP i zaopatrzyć się tam w "zestaw instalacyjny Neostrada" (składający się z CD-ROMu z aplikacją obsługującą Neostradę, modemu ADSL ze złączem USB, mikrofiltrów, rozdzielacza sygnału, odpowiednich kabli oraz instrukcji). Wcześniej jednak będzie trzeba sprawdzić, czy pod danym numerem dostępna jest usługa (można to zrobić na stronie www.neostrada.pl ). Telekomunikacja zapewnia, że "samopodłączenie" Neostrady zajmie teraz w sumie nie więcej niż 5 dni (do tej pory trzeba było czekać do 14 dni).

Pakiet "samoinstalacyjny" kosztować będzie 199 zł (wszystkie ceny podane są z VAT); do tego klient będzie musiał dopłacić 200 zł za aktywację usługi. Jeśli zdecyduje się na skorzystanie z asysty technicznej, dopłaci 400 zł, czyli w sumie prawie tyle samo co wcześniej - dlatego też sensowniejsze wydaje się samodzielne skonfigurowanie sprzętu i oprogramowania (tym bardziej, że TP S.A. zapewnia, że instrukcja jest wyjątkowo przejrzysta).

Zobacz również:

  • Czy "powrót do biura" Elona Muska to geniusz czy korporacyjne samobójstwo?

Aktualnych i przyszłych użytkowników Neostrady z pewnością ucieszy również fakt, iż obniżony został abonament - z 212,93 zł do 199 zł.

Więcej informacji:

http://www.neostrada.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200