Neostrada jeszcze szybsza i... z limitem!

Neostrada przyspiesza do 1 Mb/s? Plotki dotyczące nowych wariantów oferty TP S.A. przybierają na sile. Jednak wraz z nimi pojawiła się garść niepokojących informacji. Możliwe jest, iż od 1 września wszystkie odmiany usługi będą posiadały limit ilości pobieranych danych.

Od pewnego czasu na grupach dyskusyjnych użytkowników Neostrady pojawiły się informację, iż TP S.A. planuje mocno zmodyfikować swoją usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Jak wynikało z tych plotek nowa oferta miałaby wyglądać następująco:

- usługa Neostrada 128 Kb/s z limitem 5 GB danych pozostaje bez zmian

- usługa Neostrada 320 Kb/s z limitem 5 GB danych zostanie przyspieszona do 512 Kb/s, jednakże limit pozostanie bez zmian

Zobacz również:

  • Polscy uczeni przybliżą kwantowy internet?

- usługa Neostrada 640 Kb/s bez limitu zostanie zastąpiona usługą Neostrada 1024 Kb/s wraz z limitem pobierania danych (prawdopodobnie 15 GB)

Nieoficjalne informacje zawierały również przewidywany cennik nowych usług - Neostrada 512 Kb/s miałaby kosztować 99 PLN netto, natomiast za Neostradę 1024 Kb/s trzeby byłoby zapłacić 149 PLN netto.

Neostrada jeszcze szybsza i... z limitem!
Postanowiliśmy sprawdzić, czy informacje te są prawdziwe. Pierwszym argumentem przemawiającym za ich wiarygodnością była najnowsza ulotka

"Cyfra+ Neostrada" (kopia krążąca w Internecie - patrz obrazek obok), która mówi, iż abonenci Cyfry+ mogą zamówić Neostradę na preferencyjnych warunkach. W ramce opisującej dostępne opcje usługi podane są właśnie wyżej wymienione prędkości: 128 Kb/s, 512 Kb/s oraz 1024 Kb/s. Promocja ma trwać od 1 września 2004 roku.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Biura Prasowego Telekomunikacji Polskiej - niestety, nie udało nam się tam potwierdzić informacji o zmianie szybkości i wprowadzeniu limitów transferu. Co jednak ważne, nie została ona również zdementowana - powiedziano nam jedynie, że pełna informacja na temat nowej oferty TP SA zostanie przedstawiona na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Spróbowaliśmy również dowiedzieć się czegoś za pośrednictwem infolinii Cyfry+ - wszak dla jej abonentów dostępna ma być specjalna oferta TP, przypuszczaliśmy więc, że może tam dowiemy się czegoś konkretnego. Niestety, przemiła pani konsultantka wiedziała mniej niż my - nie znała żadnych szczegółów owej wspólnej propozycji Cyfry+ i Telekomunikacji. Potwierdziliśmy jedynie, że nowa oferta dostępna będzie od 1 września 2004 r.

Postanowiliśmy jeszcze skontaktować się z infolinią Neostrada TP (0800321123). Choć konsultant nie mógł podać żadnych szczegółów, to nieoficjalnie potwierdził, iż od 1 września oferta szerokopasmowego dostępu do Internetu ulegnie zmianie i że nowe usługi będą zawierały limity pobierania danych. Poradził nam również, iż jeżeli chcemy nadal korzystać z oferty Neostrada 640 Kb/s bez limitu, należy złożyć zamówienie na usługę przed 1 września 2004, bowiem wówczas będzie ona świadczona jeszcze na starych warunkach. Tak więc będziemy mieli miesiąc na zarejestrowanie się (i rozpoczęcie korzystania z usługi, bowiem wtedy umowa wchodzi w życie) oraz następnie 14 dni na ewentualną pisemną rezygnację z umowy (bez ponoszenia kosztów - patrz regulamin usługi, paragraf 8, pkt. 1-8). Taki przedział czasu pozwoli zaobserwować, jak rzeczywiście zmieni się oferta TP S.A.

Wygląda więc na to, że na ostateczne potwierdzenie plotek o zmianach w Neostradzie przyjdzie nam poczekać do poniedziałku. Wtedy powinna wyjaśnić się również sytuacja użytkowników, którzy podpisali z TP S.A umowę na czas nieokreślony.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200