Neo - pierwszy faksmodem Asmax V.92

Nowy faksmodem Asmax Neo jest zgodny z protokołem komunikacyjnym V.92, posiada złącze USB i jest kompatybilny z systemem operacyjnym Linux.

Nowy faksmodem Asmax Neo jest zgodny z protokołem komunikacyjnym V.92, posiada złącze USB i jest kompatybilny z systemem operacyjnym Linux.

Ponad 90 proc. domowych użytkowników Internetu wykorzystuje faksmodemy analogowe. Z badań IDC wynika, że ich dominacja na rynku będzie utrzymywać się do 2004 roku. Usługi dial-up należą bowiem do najbardziej dostępnych i najtańszych połączeń z siecią. Ponadto, analogowe faksmodemy są popularne nie tylko wśród użytkowników domowych, ale również wsród użytkowników korzystających z komputerów przenośnych w podróży. Niestety jak na razie standard V.92 nie został wprowadzony przez rodzimych operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług internetowych.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

W protokole V.92, przepustowość pasma wychodzącego została zwiększona z 33,6 Kbps (protokół V.90) do 48 Kbps. Dodatkowo czas oczekiwania na połączenie został skrócony do 10 sekund. Wygodna jest także funkcja prowadzenia rozmowy telefonicznej bez konieczności zrywania połączenia z Internetem.

Dołączone oprogramowanie BVRP WinPhone w polskiej wersji językowej pozwala użytkownikom wykorzystywać faksmodem jako głośnomówiący telefon, automatyczną sekretarkę oraz faks. Diody i ustawienia LED - znajdujące się na obudowie urządzenia - sygnalizują wykonywaną przez faksmodem operację. Program umożliwia też zarządzanie wysyłanymi i odbieranymi wiadomościami oraz stworzenie książki telefonicznej.

Neo komunikuje się z komputerem przez złącze USB i jest zgodny z Plug & Play. Obsługuje także protokół V.80, który pozwala posiadaczom kamer internetowych na prowadzenie wideokonferencji przez Internet. Faksmodem współpracuje z komputerami wyposażonymi w oprogramowanie Windows 98/ ME/ 2000 i Linux. Wraz z urządzeniem, użytkownik otrzymuje sterowniki, instrukcję obsługi w języku polskim oraz kable telefoniczne.

Asmax objęty jest trzyletnią gwarancją i kosztuje ok 210 zł.

Więcej informacji http://www.veracomp.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200