Nearby Share na Windows 10/11 debiutuje w kolejnych krajach

Funkcja od lat znana posiadaczom sprzętu Apple trafia do szerokiej liczby użytkowników komputerów z Windows.

Od wielu lat przewagą sprzętu firmy Apple nad urządzeniami z Androidem i Windowsem jest integracja wszystkich produktów. Gigant z Cupertino od 12 lat oferuje funkcję AirDrop, która pozwala na wygodne przesyłanie informacji pomiędzy komputerami, a smartfonami.

Nearby Share trafia do większej ilości krajów
Źródło: blog.google

Nearby Share trafia do większej ilości krajów

Źródło: blog.google

Nad podobnym rozwiązaniem od miesięcy pracuje firma Google, która wprowadziła już na rynek wersję beta narzędzia Nearby Share zaimplementowanego w nowszych wersjach Androida.

Zobacz również:

Do maja 2023 roku rozwiązanie to dostępne było jedynie dla wybranych użytkowników w wyselekcjonowanych przez Google krajach.

Wyszukiwarkowy gigant w dalszym ciagu testuje rozwiązanie, które pozostaje w stadium Beta, ale zdecydowano się na zniesienie ograniczeń lokalizacyjnych. Tym samym Nearby Share trafiło do mnóstwa użytkowników z całego świata.

Aplikacja pozwala na wygodne współdzielenie plików pomiędzy obsługiwanymi urządzeniami, a więc komputerami z Windows 10/11 i smartfonami lub tabletami z Androidem.

Do działania Nearby Share wymagany jest komputer z systemem operacyjnym Windows 10 lub nowszym z wbudowanym Bluetooth oraz Wi-Fi, a także urządzenie mobilne z Androidem 6.0 lub nowszym, zainstalowanymi najnowszymi usługami Google oraz modułem Wi-Fi i Bluetooth.

Oba urządzenia muszą pozostawać w obrębie jednej sieci Wi-Fi i znajdować się w odległości maksymalnie 5 metrów od siebie. Połączenie zestawiane jest z wykorzystaniem Bluetooth, a dane przesyłane są poprzez szybszą sieć Wi-Fi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200